Mezi dvěma světy
Tomáš Režňák

Konference mužů - Brno, 13. 4. 2019

24.3.2019

Dne 13. dubna 2019 se koná v Brně druhá celostátní konference mužů, tentokrát v ještě větších prostorách (po loňské účasti cca 300 mužů jsou letos prostory nachystány pro 450 účastníků).

Loni byl věnován určitý prostor sexualitě a zdá se, že nejinak tomu bude i letos (hlavní řečník je prezentován jako odborník na mužskou sexualitu). Přiznám se, že se mi toto téma začíná „zajídat“. Nechci teď zavírat oči před tím, že hříchy spojené se sexualitou se církvi vyhýbají. Kdyby tomu tak bylo, nebyla by Bible plná varování a příkladů lidí, kteří se právě skrze sexualitu dostali do problémů.

Když jsem si ráno připravoval tento příspěvek, tekly mi z očí slzy. Slzy lítosti nad tím, jaké řeší současná církev problémy, zatímco lidé v Jemenu řeší, jestli přežijí do druhého dne. A naše lepší sexualita jim v tom moc nepomůže. Přiznám se, že bych mnohem raději uvítal službu někoho, kdo by vyučoval, jak můžeme do církve získat zpět dary Ducha svatého, jak sloužit potřebným nebo jak uzdravovat nemocné. Co mi vadí obecně je to zaměření církve dovnitř místo navenek.

Na druhou stranu, je to mužská konference a tak to zaměření je možná oprávněné. Tak jako tak, těším se na to setkání, protože tam bude spousta bratrů, na které se taky těším. A věřím, že tam s námi bude i Duch svatý, na kterého se těším ještě víc...

Kdy?13. 4. 2019, 10 - 18 hodin
Kde?Semilasso, Palackého třída 126, Brno
Občerstveníoběd, káva a další
Konferenční poplatek200 Kč
Přihlášenído 31. 3. 2019 (registrace online)
Bližší infoViktor Baláž, mob. 739 600 007

 

Konference mužů - duben 2019 Konference mužů - duben 2019 - program

 

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první :-)

Napsat komentář

  • na jiné komentáře odkazujte zápisem např. [2]
  • HTML značky nejsou povoleny
tučně označené položky musíte vyplnit

 

« seznam článků  na začátek příspěvku  na první komentář

2012 – 2023   Tomáš Režňák - programátor, webdesignér, taťka a křesťan ve vývinu :-)