Mezi dvěma světy
Tomáš Režňák

Top 5 křesťanských chválících kapel

26.2.2014

Dnes jsem dal dohromady seznam svých pěti nejoblíbenějších chválících kapel - jen tak, pro moje potěšení a pro Vaši inspiraci, pokud třeba hledáte a nevíte, po čem sáhnout. Zajímavé je, že první tři místa obsadily kapely ze Slovenska.

Seznam obsahuje odkazy na webové stránky a po jedné ukázce z YouTube. V každém případě doporučuji zakoupit si originální CD, pokud se pro některou z kapel rozhodnete, a podpořit tak jejich další činnost. Snad Vám ukázky trochu pomohou ve výběru.

Co jsou to vlastně chvály?

Pro ty, kteří nevědí, kam toto slovo zařadit, malá odbočka :-). Chvály jsou písně, které člověk zpívá Bohu - jsou zamýšleny k tomu, aby Boha oslavovaly a ctily. Mísí se v nich vyjádření vděčnosti Bohu, poděkování za to, co učinil v našich životech, úcta, pokora, obdiv, prosby. Zpěvem oslavujeme Boha a dáváme tak najevo radost, kterou jako Boží děti máme. Radost, která není z nás, ale z Božího ducha.

Mám za to, že chvály mají svůj původ v tzv. žalmech. Je jim věnována jedna kniha Bible, kde je uvedeno 150 těchto žalmů. Těžko dnes zjistíme, jaké chvály se zpívaly před dvěma tisíci lety - forma se mění, ale náplň a význam zůstává.

Budu zpívat Hospodinu po celý svůj život, svému Bohu zpívat žalmy, dokud budu. Ž 104,33 A já strunným nástrojem ti budu vzdávat chválu, Bože můj, za tvoji věrnost, s citerou ti budu zpívat žalmy, Svatý Izraele. Ž 71,22 Haleluja. Chvalte Boha v jeho svatyni, chvalte ho i na obloze, již sklenul svou mocí, chvalte ho za jeho bohatýrské činy, chvalte ho pro jeho nesmírnou velikost! Chvalte ho zvukem polnice, chvalte ho harfou a citerou, chvalte ho bubnem a tancem, chvalte ho strunami a flétnou, chvalte ho zvučnými cymbály, chvalte ho cymbály dunivými! Všechno, co má dech, ať chválí Hospodina! Haleluja. Ž 150

Díky, Bože, za všechny, kteří Tebe i nás potěšují svým zpěvem!

1. Tretí deň

2. Timothy

3. BCC Worship

4. Donebevolající

5. Jiný rytmus

 

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první :-)

Napsat komentář

  • na jiné komentáře odkazujte zápisem např. [2]
  • HTML značky nejsou povoleny
tučně označené položky musíte vyplnit

 

« seznam článků  na začátek příspěvku  na první komentář

2012 – 2023   Tomáš Režňák - programátor, webdesignér, taťka a křesťan ve vývinu :-)